Resultat Coupe de Stockholm 6-7 april 2002

Lördag den 6 april 2002:

Herrflorett seniorer:

1. Oskar Granler ÄFK

2. Max Hellström ÄFK

3. Johan Nyman ARA

3. Thomas Åkerberg ÄFK

5. Martin Dyberg ARA

6. Simon Enarsson LJFK (bästa junior)

7. Szilard Sipos ÄFK

8. Johan Engman FFF



9. Gabriel Granler ÄFK

10. Peter Lindquist ROMA

11. Mats Nilsson ÄFK

12. Johan Skårbratt KF99

13. Henrik Lundegard GFK

14. Jon Wallentin-Tärk HFS



Florett Äldre Ungdom födda 1988 och yngre



1. Martin Lundegard KF99

2. Camilla Martinsson KF99

3. Johan Ljungberg ÄFK

3. Jens Wikenborg KF99



5. Emma Samuelsson KF99

6. Rickard Landén KF99

7. Carin Klar FKC

8. Victor Steineck KF99



9. Sanne Gars FKC

10. Elin Lewin WFF

11. Signe Oskarsson KF99

12. Andreas Nicolaidis YFK

13. Thomas Sievert SCAR

14. Gabrielle Göthberg KF99

15. Philip von Platen KF99

16. Erik Ekström WFF



17. Joakim Lindkvist HFS

18. Victor von Platen KF99

19. Philip Karlsson FKC

20. Sasha Kasloff YFK

21. Erik Fallgren GFK

22. Rasmus Törnblom ÄFK

23. Filip Hedenskog ÄFK

24. Fredrik Johnsson KF99

25. Julia von Platen KF99

26. Gustav Ekström WFF

27. Edward Flyborg ÄFK

28. Victor Johansson FKC

29. Tapio Voionmaa Espo (FIN)

30. Emanuel Tärnquist WFF

31. Rebecka Andersson ÄFK

32. Henrik Lundblad WFF



33. Henrik Ljungberg ÄFK

34. Nicolai Hansén-Berglind ÄFK

35. Victor Schwarzch WFF

36. Alexander Stolt FFF



Värja Yngre Juniorer födda 1985 och yngre



1. Bartosz Piasecki Bygdö (NOR)

2. Aleksander Tarkovskij Oslo (NOR)

3. Adrian Stiessel FKC

3. Henric Lundegard GFK



5. Vegard Skogheim Bygdö (NOR)

6. Erik Bergdahl A6

7. Emil Nikolaisen FFF

8. Christian Rogstad Bygdö (NOR)



9. Jonas Nordgren SAF

10. Catharina Barvestad KFK

11. Erika Laschke FFF

12. Sanna Westman KFK

13. Laura Laschke FFF

14. Ida Höckerfelt KFK

15. Kim van Vossel KF99

16. Carin Blom FFF



17. Ludvig Hummelvoll Oslo (NOR)

18. Mariela Fossum Bygdö (NOR)

19. Joel Falk SAF

20. Terhi Lumme ESPO (FIN)

21. Emma Ekström WFF

22. Moa Lindström FFF

23. Alexandra Nicolaidis YFK







Söndag den 7 april 2002:



Florett Yngre Ungdom födda 1990 och yngre



Flickor:



1. Rebecka Andersson ÄFK

2. Maja Enarsson LJFK

3. Julia von Platen KF99

3. Mimmi Melkersson LJFK



5. Olivia Hägglöf KF99

6. Andrea Pettersson WFF

7. Emma Väggö KF99

8. Anna Landén KF99



Pojkar:



1. Anton Samuelsson KF99

2. Philip Karlsson FKC

3. Rasmus Törnblom ÄFK

3. Andreas Nicolaidis YFK



5. Edward Flyborg ÄFK

6. Andreas Stjerndal ÄFK

7. Victor Johansson FKC

8. Gustav Ekström WFF



Värja Äldre Ungdom födda 1988 och yngre



1. Erik Bergdahl A6

2. Martin Lundegard KF99

3. Rickard Landén KF99

3. Thomas Sievert SCAR



5. Ludvig Hummelvoll Oslo

6. Sasha Kasloff YFK

7. Michael Landén KF99

8. Mariela Fossum Bygdö (NOR)



9. Elin Lewin WFF

10. Joakim Lindkvist HFS

11. Elin Wikström KFK

12. Calle Schöier SAF

13. Alexandra Nicolaidis YFK



Florett kadetter födda 1984 och yngreT



Flickor:



1. Carin Klar FKC

2. Camilla Martinsson KF99

3. Sanne Gars FKC

3. Hanna Hallberg FKC



5. Emma Samuelsson KF99

6. Erika Laschke FFF

7. Hillevi Hallberg FKC

8. Laura Laschke FFF



9. Signe Oskarsson KF99

10. Gabrielle Göthberg KF99





Pojkar:



1. Henric Lundegard GFK

2. Aleksander Tarkosvkij OSLO (NOR)

3. Adrian Stiesel FKC

3. Oskar Lewin WFF



5. Johan Ljungberg ÄFK

6. Erik Wikström KFK

7. Christian Gustavsson FFF

8. Erik Ekström WFF



9. Robin Thorbert ÄFK

10. Mattias Jonasson LJFK

11. Martin Axén ÄFK

12. Nils Gröndahl LJFK

13. Kim van Vossel KF99

14. Martin Radler ÄFK

15. Victor von Platen KF99

16. Philip von Platen KF99



17. Jens Hedenskog ÄFK

18. Erik Pleijel ÄFK

19. Filip Hedenskog ÄFK



Tobias Thorbert bröt tävlingen.



Florett Miniorer födda 1992 och yngre



1. Oskar Weinberger ÄFK

2. Jimmy Stjerndal ÄFK

3. Ludvig Flyborg ÄFK

4. Jeanette Åkerberg ÄFK

5. Sebastian Engsner ÄFK





Thomas Åkerberg

Tävlingsledare







av Pierre Thullberg Resultat