Resultat Kanikowski Cup 2002

Kalmar 20020921-22

Dam- och herrflorett
Seniorer och juniorer herrar

Plats Namn Klubb Klass

1 Ola Kaibjer KFK S

2 Andreas Ljungström ÄFK S

3 Petter Bengtsson ÄFK S

3 Simon Enarsson LjFK J+S

5 Martin Dyberg FK Aramis S

6 Christos Makropoulos KFK S

7 Johan Wertsén GFK J+S

8 Thomas Åkerberg ÄFK S

9 Tobias Thorbert ÄFK J+S

10 Erik Wikström KFK J+S

11 Peter Lindquist Roma FK S

12 Emma Samuelsson KF99 S

13 Henrik Lundegard KF99 J+S

14 Ulrika Pettersson Roma FK S

15 Robin Thorbert ÄFK J+S

16 Jon Wallentin-Tärk HFS J+S



Yngre juniorer damer

Plats Namn Klubb

1 Sanne Gars Chapman

2 Hanna Hallberg Chapman

3 Carin Klar Chapman

3 Emma Samuelsson KF99

5 Camilla Martinsson KF99

6 Ida Wertsén GFK

7 Signe Oskarsson KF99

8 Sofia Torsell KFK



Yngre juniorer herrar

Plats Namn Klubb

1 Daniel Albinsson LjFK

2 Johan Ljungberg ÄFK

3 Adrian Stiessel Chapman

3 Jens Wikenborg KF99

5 Mattias Jonasson LjFK

6 Erik Wikström KFK

7 Philip von Platen KF99

8 Martin Lundegard KF99

9 Robin Thorbert ÄFK

10 Nils Gröndahl LjFK

11 Niels S. Pedersen DK

12 Andreas Nicolaidis YFK

13 Erik Pleijel ÄFK

14 Rasmus Jakobsson GFK

15 Nikolai Rasmussen DK

16 Remi Bachmann DK

17 Martin Radler ÄFK

18 Anton Forsell HFS

19 Rundin Robert ÄFK

20 Johan Bång Chapman

21 Sasha Kasloff YFK

22 Sebastian Ångmark KFK

23 Jens Hedenskog ÄFK

24 Viktor von Platen KF99

25 Tobias Thorbert ÄFK

26 Alexander de Freitas LjFK

27 Ola Åkesson KFK

28 Mattias Franzén ÄFK

29 Martin Ahlsén ÄFK



Äldre ungdom damer

Plats Namn Klubb

1 Sanne Gars Chapman

2 Gabrielle Göthberg KF99

3 Rebecka Andersson ÄFK

4 Jennie Wester LjFK

5 Olivia Hägglöf KF99

6 Erica Stålgren Chapman

7 Julia von Platen KF99

8 Josefine Johansson HFS

9 Anna Landén KF99



Äldre ungdom herrar

Plats Namn Klubb

1 Andreas Nicolaidis YFK

2 Richard Landén KF99

3 Niklas Linde YFK

3 Philip Karlsson Chapman

5 Filip Kiil DK

6 Andreas T. Myrup DK

7 Anton Samuelsson KF99

8 Johan Bång Chapman

9 Victor von Platen KF99

10 Edward Flyborg ÄFK

11 Jonas Blomqvist Chapman

12 Joakim Lindqvist HFS

13 Fredrik Johnsson KF99

14 Filip Hedenskog ÄFK

15 Rasmus Törnblom ÄFK

16 Christian Femø DK

17 Robin Ohlsson Aramis

18 Martin Bauer KFK

19 Andreas Stjerndal ÄFK

20 Henrik Ljungberg ÄFK

21 Oskar Bagge KFK



av Pierre Thullberg Resultat