Nordiska mästerskap florett, Köpenhamn 030322-23

Alla åldrar
Florett herrar seniorer

 1   GRANLER   Oskar   SWE   ÄNGBY FÄKTKLUBB 

 2   KAIBJER   Ola   SWE   KALMAR 

 3   BENGTSSON   Petter   SWE   ÄNGBY FÄKTKLUBB 

 3   NORMANN JØRGENSEN   Alexander   DEN   HFK 

 5   VISTISEN   Eduardo   DEN   HFK 

 6   HEJRSKOV   Mads   DEN   JAF 

 7   MAKROPOULOS   Christos   SWE   KALMAR 

 8   VAN BARNEVELD   Wojtek   NED   SVR 

 9   VESTBIRK   Lars   DEN   FK TREKANTEN 

 10   HELLSTRÖM   Max   SWE   ÄNGBY FÄKTKLUBB 

 11   PETERSON   Kasper   DEN   HFK 

 12   WERTSEN   Johan   SWE   GFK 

 13   ENARSON   Simon   SWE   LJUNGBY 

 14   ÅKERBERG   Thomas   SWE   ÄNGBY FÄKTKLUBB 

 15   MAGNUSSON   Martin   SWE   GFK 

 16   DYBERG   Martin   SWE   FK ARAMIS 

 17   GUILBERT   Alexandre   DEN   FK TREKANTEN 

 18   MEAOUIA   Karim   DEN   HFK 

 19   SATURNIN-MEZIERE   David   DEN   FK TREKANTEN 

 20   DE WIT   Eric   NED   SVTA 

 21   LINDQUIST   Peter   SWE   ROMA FF 

 22   LUNDEGARD   Henric   SWE   KF99 

 23   SKADBORG   Knud   DEN   FSF 

 24   JACOBSEN   Kim   DEN   FK TREKANTEN 

 25   PLASS   Jörg   GER   EILBECK 

 26   THELAND   Simon   DEN   FK TREKANTEN 

 27   NIVARD   Daniel   NED   SVR 

 28   RAVN JEPSEN   Peter   DEN   FK TREKANTEN 

 29   VEDEL   Mark   DEN   HFK 

 30   JENSEN FYNBOE   Fleming   DEN   JAF 

 31   OOLDERS   Mark   NED   SVTA 

 32   LAABS   Martin   GER   VFL PINNEBERG 

 33   RASMUSSEN   Benny   DEN   FKM 

 34   HAXTHAUSEN   Jonas   DEN   FK TREKANTEN 

 35   BURISCH   Johan   DEN   HFK 

 36   LARSEN   Peter Dinesen   DEN   FK TREKANTEN 

 37   KOHRTZ ANDERSEN   Lars   DEN   JAF 

 38   WORM   Jakob   DEN   AKADEMISK FÆGTEKLUB 

 39   GRANE   Thomas   DEN   AKADEMISK FÆGTEKLUB 

 40   GYES   Michael   DEN   FKM 

 41   MØLLER   Johan Peder   DEN   EG 

 42   MEELBYE   Thomas   DEN   AKADEMISK FÆGTEKLUB 

 43   BOES   Michael   DEN   AKADEMISK FÆGTEKLUB 

 43   OOLDERS   Jens   NED   SVTA 

 45   GABRIELSSON   Eric   SWE   I 13 

 45   JAKOBSSON   Rasmus   SWE   GFK 

 45   ROBINS   Mike   DEN   FSF 

 45   WALLENTIN TÄRK   Jon   SWE   HFS 



Florett damer seniorer 

 1   GARDE TSCHERTOK   Trine   DEN   EG 

 2   VARGA   Emese   DEN   SØNDERBORG FK 

 3   SCHWARZ   Nina   GER   EILBECK 

 3   VIETH   Julie   DEN   FK TREKANTEN 

 5   JENSEN   Lene   DEN   FK TREKANTEN 

 6   PETTERSSON   Ulrika   SWE   ROMA FF 

 7   MADSEN   Rikke   DEN   FKM 

 8   RAJAMÄKI   Maarit   FIN   HFM 

 9   MORTENSEN   Miriam   DEN   FK TREKANTEN 

 10   WEDEL-JØRGENSEN   Birgitte   DEN   EG 

 11   GRØNBÆK   Eva   DEN   FK TREKANTEN 

 12   BALD   Caroline   DEN   AKADEMISK FK 

 13   BECH   Anette   DEN   HFK 

 13   DYBERG   Sofie   SWE   FK CHAPMAN 



Florett herrar juniorer

 1   WERTSEN   Johan   SWE   GFK 

 2   ENARSSON   Simon   SWE   LJUNGBY 

 3   THELAND   Simon   DEN   FK TREKANTEN 

 3   WALLENTIN-TÄRK   Jon   SWE   HFS 

 5   ANDERSEN   Emil   DEN   FK TREKANTEN 

 6   LUNDEGAARD   Henric   SWE   KF99 

 7   BRUUN   Ken Martin   DEN   FK TREKANTEN 

 8   BURISCH   Johan   DEN   HFK 

 9   RENSINK   Anton   NED   SVR 

 10   NIVARD   Daniel   NED   SVR 

 11   GRØNBÆK   Casper   DEN   HFK 

 12   WIKSTRÖM   Erik   SWE   KALMAR 

 13   KAAS   Kay   DEN   HFK 

 14   GYES   Michael   DEN   FKM 

 15   VON PLATEN   Philip   SWE   KF99 

 16   DE FREITAS   Alex   SWE   LJUNGBY 

 17   KONRADSEN   Kasper   DEN   HFK 

 18   PLEIJEL   Erik   SWE   ÄNGBY FÄKTKLUBB 

 19   CHRISTTREU   Anders   DEN   HFK 



Florett damer juniorer

1   KIIL   Anne Sofie   DEN   FK TREKANTEN 

 2   HALLBERG   Hanna   SWE   FK CHAPMAN 

 3   BEHNE-FLEBBE   Anna   GER   TSV KIRCHDORF 

 3   MARTINSSON   Camilla   SWE   KF99 

 5   HALLBERG   Hillevi   SWE   FK CHAPMAN 

 6   BLUME   Marlena   GER   TSV KIRCHDORF 

 7   VOGNDRUP-SCHMITH   Sidsel   DEN   HFK 

 8   SCHWARZ   Nina   GER   EILBECK 

 9   MÜLLER   Anne   GER   VFL PINNEBERG 



Florett herrar kadetter 

 1   ANDERSEN   Emil U   DEN   FK TREKANTEN 

 2   KOSSEL   Klas   GER   BURGSTEINFURT 

 3   RENSINK   Anton   NED   SVR 

 3   STIESSEL   Adrian   SWE   FK CHAPMAN 

 5   PLATEN   Philip Von   SWE   KF99 

 6   LUNDEGARD   Martin   SWE   KF99 

 7   WIKSTRÖM   Erik   SWE   KALMAR 

 8   LJUNGBERG   Johan   SWE   ÄNGBY FÄKTKLUBB 

 9   THORBERT   Robin   SWE   FK CHAPMAN 

 10   WIKENBORG   Jens   SWE   KF99 

 11   PLATEN   Victor Von   SWE   KF99 

 12   SCHUBERT   Martin   GER   VFL PINNEBERG 

 13   PAGH   Jesper   DEN   FK TREKANTEN 

 14   BRUUN   Ken Martin   DEN   FK TREKANTEN 

 15   JACOBSSON   Rasmus   SWE   GFK 

 16   NICOLAIDIS   Andreas   SWE   YSTAD 

 17   RADLER   Martin   SWE   ÄNGBY FÄKTKLUBB 

 18   ALBINSON   Daniel   SWE   LJUNGBY 

 19   KAAS   Kay   DEN   HFK 

 20   BACHMANN   Remi   DEN   FK TREKANTEN 

 21   JONASSON   Mattias   SWE   LJUNGBY 

 22   GRØNBÆK   Casper   DEN   HFK 

 23   ROOIJ   Laurence De   NED   SVR 

 24   PEDERSEN   Niels S   DEN   FK TREKANTEN 

 25   KIIL   Filip   DEN   FK TREKANTEN 

 26   MYRUP   Andreas T.   DEN   FK TREKANTEN 

 27   DALHOFF   Frederrik   DEN   FKM 

 28   ALSTRØM   Nicolaj   DEN   FKM 

 29   THORBERT   Tobias   SWE   ÄNGBY FÄKTKLUBB 

 30   KARLSSON   Philip   SWE   FK CHAPMAN 

 31   KASLOFF   Sasha   SWE   YSTAD 

 32   KUPER   Ben Jan   NED   SVTA 

 33   BÅNG   Johan   SWE   FK CHAPMAN 

 34   CHRISTTREU   Anders   DEN   HFK 

 35   VON RUDORFF   Guido   GER   BURGSTEINFURT 

 36   FREITAS   Alexander De   SWE   LJUNGBY 

 37   PEDERSEN   Thomas   DEN   FK TREKANTEN 

 38   KÜGER   Jan   GER   EILBECK 

 39   TÖMBLOM   Rasmus   SWE   ÄNGBY FÄKTKLUBB 

 40   PLEIJEL   Erik   SWE   ÄNGBY FÄKTKLUBB 

 41   FORSELL   Anton   SWE   HFS 

 42   KONRADSEN   Kasper   DEN   HFK 

 43   HEDENSKOG   Filip   SWE   ÄNGBY FÄKTKLUBB 

 44   JØNSSON   Johan Peter   DEN   FK TREKANTEN 

 45   FLYBORG   Edward   SWE   ÄNGBY FÄKTKLUBB 

 46   WINKLER   Louis   DEN   FK TREKANTEN 

 47   REISCH   Sebastian   GER   VFL PINNEBERG 

 48   HILLE   Mattias   GER   BURGSTEINFURT 

 49   JØRGENSEN   Phillip   DEN   HFK 

 50   FEMØ   Christian   DEN   FK TREKANTEN 

 51   JACOBSEN   Magnus Galbo   DEN   FK TREKANTEN 

 52   WOLF   Robin   NED   SVTA 

 53   RASMUSSEN   Nicolai   DEN   FK TREKANTEN 

 54   JØRGENSEN   Philippe   DEN   HFK 

 54   RASMUSSEN   Marc   DEN   FK TREKANTEN 



Florett damer kadetter

 1   GARS   Sanne   SWE   FK CHAPMAN 

 2   KIIL   Anne Sofie   DEN   FK TREKANTEN 

 3   HALLBERG   Hanna   SWE   FK CHAPMAN 

 3   MARTINSSON   Camilla   SWE   KF99 

 5   MAMOK   Jessica   GER   BURGSTEINFURT 

 6   NIELSEN   Anne Katrine   DEN   HFK 

 7   VOGNDRUP SMITH   Sidsel   DEN   HFK 

 8   DE FREITAS   Jasmin   SWE   LJUNGBY 

 9   SCHMIDT   Anne   GER   EILBECK 

 10   DIMASSI   Maria   DEN   FKM 

 11   DIMASSI   Yousra   DEN   FKM 



Florett äldre ungdom pojkar

 1   NICOLAIDIS   Andreas   SWE   YSTAD 

 2   KIIL   Filip   DEN   FK TREKANTEN 

 3   TÖRNBLOM   Rasmus   SWE   ÄNGBY FÄKTKLUBB 

 3   VEMMER   Jais   DEN   FK TREKANTEN 

 5   KARLSSON   Philip   SWE   FK CHAPMAN 

 6   HEDENSKOG   Fillip   SWE   ÄNGBY FÄKTKLUBB 

 7   MYRUP   Andreas   DEN   FK TREKANTEN 

 8   BÅNG   Johan   SWE   FK CHAPMAN 

 9   LINDE   Niklas   SWE   YSTAD 

 10   FEMØ   Christian   DEN   FK TREKANTEN 

 11   EKSTRÖM   Erik   SWE   WADKÖPING 

 11   VON PLATEN   Victor   SWE   KF99 

 13   LJUNGBERG   Henrik   SWE   ÄNGBY FÄKTKLUBB 

 13   MALM   Esben   DEN   FK TREKANTEN 

 15   FLYBORG   Edward   SWE   ÄNGBY FÄKTKLUBB 

 16   LINDQVIST   Joakim   SWE   HFS 

 17   JESSING   Oliver   DEN   FK TREKANTEN 

 18   JOHANSEN   Søren   DEN   FK TREKANTEN 

 19   EVERITT   Marcus   DEN   FK TREKANTEN 

 20   JØRGENSEN   Philip   DEN   HFK 

 21   JØRGENSEN   Patrick   DEN   HFK 

 22   DALHOFF   Frederik   DEN   FKM 

 23   KRÜGER   Jan   GER   EILBECK 

 24   REINDAHL   Kasper   DEN   FK TREKANTEN 

 25   VON SAMSON   Jan-Hendrik   GER   VFL PINNEBERG 

 26   VON FIRCKS   Jannick   GER   WSW HAMBURG 

 27   OLSSON   Robin   SWE   FK ARAMIS 

 28   SCHMIDT   Malte   DEN   FK TREKANTEN 

 29   ELMBERG   Johannes   SWE   FK ARAMIS 

 30   ADLER   Pontus   SWE   FK ARAMIS 

 31   GRESS   Tobias   DEN   FK TREKANTEN 

 32   DAUGAARD JENSEN   Frederik   DEN   FK TREKANTEN 

 33   ROHNHAGEN   Andreas   DEN   HFK 

 34   LYKKE RASMUSSEN   Mathias   DEN   FK TREKANTEN 

 35   VAN DER MARK   Roderick   NED   A.S. SCARAMOUCHE 

 36   THEBA   Håkan   SWE   FK ARAMIS 

 37   BAUER   Martin   SWE   KALMAR 

 38   HANSEN-BERGLUND   Nicholai   SWE   ÄNGBY FÄKTKLUBB 

 39   PETERSEN   Sebastian   DEN   HFK 

 40   LARSEN   Andreas   DEN   FKM 

 41   BOBERG   August   DEN   FK TREKANTEN 



Florett äldre ungdom flickor 

 1   GARS   Sanne   SWE   FK CHAPMAN 

 2   ENARSSON   Maja   SWE   LJUNGBY 

 3   PETTERSSON   Andrea   SWE   WADKÖPING 

 3   WESTER   Jenny   SWE   LJUNGBY 

 5   VON PLATEN   Julia   SWE   KF99 

 6   HÄGGLÖF   Olivia   SWE   KF99 

 7   STRÖMBERG   Natalie   SWE   LJUNGBY 

 8   STÅLGREN   Erica   SWE   FK CHAPMAN 

 9   ANDERSSON   Rebecka   SWE   ÄNGBY FÄKTKLUBB 

 10   HJORT NIELSEN   Anne Katrine   DEN   HFK 

 11   GÖTHBERG   Gabrielle   SWE   KF99 

 12   DAIMAR   Amira   DEN   FK TREKANTEN 

 13   DIMASSI   Maria   DEN   HFK 

 14   JOHANSSON   Josefine   SWE   HFS 

 15   BUCHTER   Kamilla   DEN   HFK 

 16   SCHMIDT   Anne   GER   EILBECK 

 17   MIESEN   Natalie   GER   VFL PINNEBERG 

 18   RAUSCHNING   Nicole   GER   VFL PINNEBERG 



Florett yngre ungdom pojkar

 1   JENSEN   Frederik   DEN   FK TREKANTEN 

 2   KOCH   Sven   SWE   LJUNGBY 

 3   STRIDH   Simon   SWE   YSTAD 

 3   VON DER OSTEN   Frederik   DEN   HFK 

 5   TSORONIS   Alexander   DEN   FK TREKANTEN 

 6   EVERITT   Marcus   DEN   FK TREKANTEN 

 7   HESSMANN   Ben   GER   BURGSTEINFURT 

 8   VON FIRCKS   Jannick   GER   WSW HAMBURG 

 9   JØRGENSEN   Patrick   DEN   HFK 

 10   ROSEN   Alex   SWE   LJUNGBY 

 11   BOBERG   August   DEN   FK TREKANTEN 

 12   JESSING   Oliver   DEN   FK TREKANTEN 

 13   PUGGAARD-HESS   Mikkel   DEN   FK TREKANTEN 

 14   REINDAHL   Jeppe   DEN   FK TREKANTEN 

 15   SCHMITH   Malte   DEN   FK TREKANTEN 

 16   FAHD   Laith   DEN   ROSKILDE 

 17   ABRAHAMSEN   Ulrik   DEN   ROSKILDE 

 18   JOHANSEN   Søren   DEN   FK TREKANTEN 

 19   NØRGAARD   Maicol   DEN   HFK 

 20   ANDERSEN   Simon   DEN   FK TREKANTEN 

 21   WILLE HOLM   Viktor   DEN   FK TREKANTEN 



Florett yngre ungdom flickor

 1   VOSS   Lisa   GER   FC MOERS 

 2   DAIMAR   Amira   DEN   FK TREKANTEN 

 3   BENGTSSON   Mina   SWE   ROMA FF 

 3   MEYER   Sophie   DEN   HFK 

 5   SCHMIDT   Anna-Lisa   GER   FC MOERS 

 6   KARLSSON   Jeanette   SWE   FK CHAPMAN 

 7   SCHWENKE   Corinna   GER   BURGSTEINFURT 

 8   MELKOSSON   Mimi   SWE   LJUNGBY 

 9   MINNEBUSCH   Saskia   GER   BURGSTEINFURT 

 10   EKENBERG   Ina   SWE   FK ARAMIS 



Florett knattar

 1   VON DER OSTEN   Frederik   DEN   HFK 

 2   FEMØ   Philip   DEN   FK TREKANTEN 

 3   ISAKSON   Erik   SWE   MF19 

 3   ROSÉN   Alex   SWE   LJUNGBY 

 5   STÅLGREN   Christian   SWE   FK CHAPMAN 

 6   TSORONIS   Alexander   DEN   FK TREKANTEN 

 7   ROBL   Troels   DEN   HFK 

 8   TÖBEN   Moritz   GER   WSW HAMBURG 

 9   RASMUSSEN   Alexander   DEN   HFK 

 10   JØRGENSEN   Magnus   DEN   FK TREKANTEN 

 11   BRAMSEN   Anton   DEN   FK TREKANTEN 

 12   ROSENLUND   Kim   SWE   MF19 

 13   NØRGAARD   Maicol   DEN   HFK 

 14   JENSEN FYNBOE   Emil   DEN   JAF 

 15   HOLM   August Wille   DEN   FK TREKANTEN 

 16   TANGE   Christian L.   DEN   FK TREKANTEN 

 17   NØRGAARD   Marcus   DEN   FK TREKANTEN 

 18   LOTTERMANN   Oliver   DEN   HFK 

 19   HAVE POULSEN   Joachim   DEN   HFK 

av Pierre Thullberg Resultat