Resultat Challenge Bernadotte 20030607-08

Grand Prix FIE

Stockholm. 156 deltagare

Fullständig tävlingsrapport i pdf-format efter resultatlistan

1 BOISSE Eric FRA

2 TUO Tong CHN

3 JEANNET Fabrice FRA

3 ZHAO Gang CHN

5 FISCHER Marcel SUI

6 ROTA Alfredo ITA

7 ROBEIRI Ulrich FRA

8 VANKY Peter SWE

9 IMRE Geza HUN

10 LUCENAY Jean-Michel FRA

11 GRUMIER Gauthier FRA

12 ST-HILAIRE Charles CAN

13 WANG Lei CHN

14 OBRY Hugues FRA

15 NERELL Magnus SWE

16 XIE Yong Jun CHN

17 MARIK Christoph AUT

18 KNEIP Christoph GER

19 ROBATSCH Marcus AUT

20 HOFFMANN Basil SUI

21 VERWIJLEN Bas NED

22 MOERCH Claus NOR

23 LEE Sang-Yup KOR

24 JAN Francois FRA

25 LEROY Stephane FRA

26 BOUZAID Alexandre FRA

27 BAKOS Tarsch CAN

28 BOLLATI Federico ITA

29 BOSSALINI Alessandro ITA

30 DELHOMME Remy FRA

31 OMALLEY Darragh CAN

32 HORNUSS Cyrill GER

33 VAN LAECKE Yoeri BEL

34 KARDOLUS Arwin NED

35 KULCSAR Krisztian HUN

36 JANVIER Benoit FRA

37 MARTINELLI Francesco ITA

38 KAABERMA Kaido EST

39 CONFALONIERI Diego ITA

40 TIGCHELAAR Siebren NED

41 BOCZKO Gabor HUN

42 JEANNET Jerome FRA

43 MAZZONE Luigi ITA

44 FORSSE Tor SWE

45 SEPULVEDA Eduardo ESP

46 FOGELBERG Paul SWE

47 NILSSON Fredrik SWE

48 SIMONT Arturo MEX

49 REICH Wolfgang GER

50 SCHAIER Davide ITA

51 KELSEY Weston Seth USA

52 FERNANDEZ Silvio VEN

53 BACKER Fredrik NOR

54 LUDWIKOWSKI Sascha GER

55 VIVIANI Jansson USA

56 MALMGREN Magnus SWE

57 KERMINEN Antti FIN

58 KOROKNAY-PAL Andras FIN

59 KRAMARICS Michael NOR

60 ALLEN Gregory GBR

61 ROBINSON Seamus AUS

62 CADMAN Tom GBR

63 PAZ DUPRIEZ Juan Miguel COL

64 JOHANSSON Björn SWE

65 INOSTROZA B. Luciano A. CHI

66 CHOI Suk-Joong KOR

67 DENIS Mathieu FRA

68 FELDSCHUH Michael USA

69 WYRSCH Paul SUI

70 AUSTIN Simon GBR

70 ZAWROTNIAK Radoslav POL

72 TIKHOMIROV Igor CAN

73 THOMPSON Soren USA

74 DINGL Robert SWE

75 LINDBECK Atle SWE

75 YAMAMOTO Kenichi JPN

77 SOBIERAJ Michal POL

78 WIERCIOCH Adam POL

79 TAUSIG Justin USA

80 KASE Reine SWE

81 TAGLIARIOL Matteo ITA

82 MUNOZ Manuel ESP

83 PETRASZEK Marek POL

84 NOVOSJOLOV Nikolai EST

85 DEN OTTER Wouter NED

86 STEFFEN Benjamin SUI

87 GORE Robert GBR

88 WILLIS Jonathan GBR

89 VAHT Sergei EST

90 ROSENBERG David USA

91 TARKOVSKIJ Aleksandr H. NOR

92 LANE Tristan GBR

93 FALCINI Giacomo ITA

94 WENDT Carl-Henrik SWE

95 NAGLE Conor IRL

96 COLLING Michel LUX

97 CHAMBAUD Ludovic FRA

98 LOIT Meelis EST

99 LU Min Nicola HKG

100 LARSSON Adam SWE

101 BERNARD Yann CAN

102 BARBASIEWICZ Philippe GBR

102 NEMETH Alexander GER

104 AL YAMI Fahad QAT

105 HUGOSSON Martin SWE

106 HEINTZ Jerry LUX

107 HAARLEM Christian SWE

108 BUERGLER David SUI

109 LINTEAU Thomas CAN

110 MAKKAI Ivan SWE

111 FRISELL Carl SWE

112 BADE Denis FIN

113 MOTYKA Tomasz POL

114 BORSODI Andras NOR

115 BJÖRKMAN Oscar SWE

115 JOHANSSON Erik SWE

117 CANU Mathieu FRA

118 GONZALES TABORDA William COL

118 TORKILDSEN Sturla NOR

120 SUNDMAN Joar SWE

120 TISSOT Samuel CAN

122 BERG Jörgen SWE

123 CHAMBERS Benedict IRL

124 STEFFEN Andreas SUI

125 SHONG Laurie CAN

126 ALCARRIA Pablo ESP

127 ADAMEK Dariusz POL

128 HEIDEMANN Gerrit GER

129 KORHONEN Jussi FIN

130 ANDERSSON Per SWE

131 RAPPY Jukka-Pekka FIN

131 KAPING Karsten SWE

133 DEMBITZ Mark SUI

134 THUNBORG Daniel SWE

135 BENKESTOCK K SWE

136 GERRARD Alastair GBR

137 GIOELI Markus SWE

138 BERG Göran SWE

139 PENA Jonathan PUR

140 THANI Hamdi QAT

141 LICHTEN Keith USA

142 KIVEKÄS Niku FIN

142 BRESIL Jan Erik NOR

144 GEDDE-DAHL Nils NOR

145 AGNARSSON Joakim SWE

146 LAINONEN Teo FIN

147 VAN ERVEN Allard NED

148 DE ROECK Daniel BEL

149 GUSTAVSSON C SWE

150 ORGE Alp TUR

151 TUNBERG Jonas SWE

152 STRÖM Johan SWE

152 PIPATANAGURA J SWE

154 LOHI Jird FIN

155 AL DOSSARY Mohamed QAT

156 OXENSTIERNA Oscar SWE

av Pierre Thullberg Resultat