Nordiska mästerskapen juniorer (dag 1), Tallin 20030920

Emma Samuelsson vann damernas juniorvärja och Anton Samuelsson i Äldre ungdom. Sofie Larsson och Atle Lindbäck treor i sina klasser.
Värja damer juniorer, 54 starter

1.a                Emma Samuelsson            SWE             Kungsbacka

2:a                Urke                                    EST

3:a                Sofie Larsson                        SWE             Uppsala

4:a                Kaire                                   EST

6:a                Sofia Sievert                         SWE             Karlskrona

8:a                Johanna Bergdahl                 SWE             Jönköping



övr sv plac

13                 Maria Larsson                                            FFF

14                 Rebecka Gassberger                                 DIF

20                 Sanna Westman                                        KFK

24                 Ida Wertsén                                               GFK

26                 Ida Höckerfält                                             KFK

36                 Nina Westman                                           KFK

 

Värja herrar juniorer, 63 starter

1:a                Adronenko                         EST

2:a                Alexander Tarkovski              NOR              Oslo

3:a                Atle Lindbäck                       SWE             Stockholm

3:a                Fredrik Backer                     NOR              Oslo

6:a                Marcus Gioeli                       SWE             Uppsala



övr sv plac

17                 Joakim Agnarsson                                   UF

19                 C-F Sima                                                   UF

20                 Jens Wikenborg                                         KF99

27                 Oskar Lewin                                              Örebro WFF

31                 Erik Bergdahl                                             A6

34                 Adrian Stiessel                                          FKC

35                 Henrik Ugge                                               WFF

39                 Thomas Sievert                                          Scar

42                 Johan Lindholm                                          FKC 



Äldre ungdom herrar

1:a                Anton Samuelsson             SWE             Kungsbacka

av Pierre Thullberg Resultat