Oslo Cup, WC Satellite, 031213-14



Värja herrar senior



1 TORKILDSEN Sturla NOR OSLO FK

2 FOGELBERG Paul SWE GFK

3 FORSSE Tor SWE FFF

3 MØRCH Claus Severin NOR BYGDØ FK

5 KOROKNAY-PAL Andras FIN HFM

6 LINDBLAD Lars SWE FFF

7 ZUIKOV Viktor EST TALLINN

8 ERTZEID Thomas NOR BERGENS FK

9 KRAMARICS Michael Zoltan NOR

BYGDØ FK

10 SUNDMAN Joar SWE FFF

11 NILSON Fredrik SWE UPPSALA FK

12 DEMBITZ Mark SUI

13 BACKER Fredrik NOR OSLO FK

14 LARSSON Adam SWE GFK

15 TARKOVSKIJ HEMMINGHYTT Aleksandr

NOR OSLO FK

16 CHAMBERS Benedict IRL FFF

17 LEAHEY John GBR

18 MOUMEN Kim SWE FFF

19 BORSODI Andras NOR BYGDØ FK

20 NERELL Magnus SWE SAF

21 HAYNES Mathew JohnGBR

22 GEDDE-DAHL Nils NOR BYGDØ FK

23 ORSTAD Jon NOR BYGDØ FK

24 RING Mats NOR BYGDØ FK

25 CLARK Tim USA USA

26 HUGOSSON Martin SWE DIF

26 ROWE-HAYNES Maxwell GBR

28 PIASECKI Bartosz NOR BYGDØ FK

29 BIJKER Peter NED

30 SILGJERD Atle NOR BYGDØ FK

31 BERGDAHL Erik SWE A6 FK

32 HELDAL Ingvald NOR BYGDØ FK

33KUKKONENE Kasper FIN HABDA

34RONESS Rune NOR STAVANGER FK

35DRAUGEDALEN Kjetil NOR OSLO FK

36BERG Jörgen SWE SAF

37 SVALHEIM Anders NOR BYGDØ FK

38 HILLESTAD HUMMEVOLL Ludvig NOR

38 SKOGHEIM Vegard NOR BYGDØ FK

40 BULL Sigurd NOR OSLO FK

41 LINDBÄCK Atle SWE DIF

42LUCKOW Nicklas NOR ATTAQUE FK

43GOUGH Robert David NOR OSLO FK

44 ROGSTAD Christian NOR BYGDØ FK

45 BRESIL Jan Erik NOR OSLO FK

46 MUREL Kjartan NOR BSI

46 BENDIKSEN Claes NOR BYGDØ FK

48 LUNDESGAARD Dan NOR OSLO FK

49 VESTERLID Arne NOR ATTAQUE FK



Värja Damer

Resultater, tablå 16

1 ISAKSSON Maria SWE UPPSALA FK

2 MØRCH Margrete NOR BYGDØ FK

3 HÄMALAINEN Hilla FIN YM

3 ZUJKOVA Alla EST TALLINN

5 BERGDAHL Johanna SWE A6 FK

6 FABIAN Borbala FIN HFM

7 SKÅLID Ragnhild NOR BYGDØ FK

8 BJÖRKMAN Nina FIN MM

9 SAMUELSSON Emma SWE GFK

10 JENSEN Anne Toftelund DAN JAF

11 MANSON Kate GBR

12 ZUIKOVA Julia EST TALLINN

13 PIASECKA Caroline NOR BYGDØ FK

14 NILSEN SKAAR Elisabeth NOR BERGENS FK

15HOVE Siv Elisabeth NOR BYGDØ FK

16 HEIER Anita NOR BYGDØ FK

17 NILSSON Marie-Louise SWE UPPSALA

18 CUBISON Philippa NOR STAVANGER FK

18 FOSSUM Mariella NOR BYGDØ FK

20 ESKELAND Britta NOR BERGENS FK

21 OSLAND Teresa NOR BERGENS FK

22 KLAFSTAD Pia NOR BYGDØ FK

23TRIER Elli NOR OSLO FK

24 SMESTAD Hilde NOR ATTAQUE FK

25 STEEN Kristina NOR ATTAQUE FK

26 SKOGHEIM Kristin NOR BYGDØ FK



Oslo cup 2003, värja herrar junior

(14 deltagare, 5 klubbar)

1. Fredrik Backer Oslo FK

2. Atle Lindbäck Djurgården FK

3. Erik Bergdahl A6

3. Michael Kramarics Bygdø FK

5. Bartosz Piasecki Bygdø FK

6. Thomas Ertzeid Bergen FK

7. Aleksandr Tarkovskij Oslo FK

8. Alexander Bygdø FK

9. Hillestad Ludvig, Oslo FK, 10. Svalheim Anders, BYF, 11. Orstad Jon, BYF, 12. Gøranson Kristian, BYF, 13. Nordvi Jens Christian, BYF, 14. Herbern Stian, BYF







av Monica Gårdström Resultat