Resultat ungdoms-SM, Karlskrona 20020518-19

169 anmälda från 18 föreningar. 159 starter.Värja och florett damer och herrar yngre och äldre ungdom. Sabel herrar äldre ungdom

VÄRJA HERRAR ÄLDRE UNGDOM
1. Erik Bergdahl, A 6 SK & IF, Jönköping
2. Thomas Sievert, FK Scaramouche, Örnsköldsvik
3. Johan Ljungberg, Ängby FK, Stockholm
3. Michael Landén, KF 99, Kungsbacka
5. Martin Lundegard, KF 99, Kungsbacka
6. Jens Wikenborg, KF 99, Kungsbacka
6. Sasha Kasloff, Ystad FK, Ystad,
8. Jonas Blomqvist, FK Chapman, Karlskrona
9. Richard Landén, KF 99, Kungsbacka
10. Viktor von Platen, KF 99, Kungsbacka
11. Philip von Platen, KF 99, Kungsbacka
12. Erik Nordenström, A 6 Sk & IF, Jönköping
13. Erik Ekström, Wadköpings FF, Örebro
14. Pontus Norell, A 6 Sk & IF, Jönköping
15. Johan Bång, , FK Chapman, Karlskrona
16. Michael Albers, A 6 Sk & IF, Jönköping
17. Johan Leijonhielm, FK Chapman, Karlskrona
18. Toni Salem, , A 6 Sk & IF, Jönköping
19. Lucas Axelsson, A 6 Sk & IF, Jönköping
20. Johan Rapp, , Halmstad FS, Halmstad
21. Fredrik Johnsson, KF 99, Kungsbacka
22. Anders Mårtensson, I 2 IF, Karlstad
23. Anders Fridén, KF 99, Kungsbacka
24. Axel Hoffman, KF 99, Kungsbacka
25. André Danielsson, FK Chapman, Karlskrona
26. Bix Gottberg, Roma FF, Roma

VÄRJA HERRAR ÄLDRE UNGDOM LAG
1. KF 99 Lag I, Michael Landén, Martin Lundegard, Jens Wikenborg
2. A 6 Sk & IF Lag I, Erik Bergdahl, Erik Nordenström, Pontus Norell
3. KF 99 Lag II, Richard Landén, Viktor von Platen, Philip von Platen
4. FK Chapman
5. A 6 Sk & IF lag II


VÄRJA DAMER ÄLDRE UNGDOM
1. Camilla Martinsson, KF 99, Kungsbacka
2. Emma Samuelsson, KF 99, Kungsbacka
3. Elin Lewin, , Wadköpings FF, Örebro
3. Johanna Bergdahl, A 6 Sk & IF, Jönköping
5. Nina Westman, Kalmar FK, Kalmar
6. Jennie Wester, Ljungby FK, Ljungby
7. Carin Klar, , FK Chapman, Karlskrona
8. Alexandra Nicolaidis, Ystad FK, Ystad
9. Anna Baecklund, Wadköpings FF, Örebro
10. Signe Oskarsson, KF 99, Kungsbacka
11. Sanne Gars, , FK Chapman, Karlskrona
12. Elin Wikström, Kalmar FK, Kalmar
13. Lina Andersson, FK Chapman, Karlskrona
14. Josefine Johansson, Halmstad FS, Halmstad
15. Julia Ålenius, FK Chapman, Karlskrona
16. Elin Brännström, KF 99, Kungsbacka
17. Emmelie Johansson, Kalmar FK, Kalmar
18. Malin Hultman, FK Chapman, Karlskrona
19. Cornelia Undhagen, FK Chapman, Karlskrona

VÄRJA DAMER ÄLDRE UNGDOM LAG
1. KF 99, Camilla Martinsson, Emma Samuelsson, Signe Oskarsson
2. FK Chapman Lag I, Carin Klar, Sanne Gars, Lina Andersson
3. FK Chapman Lag II, Julia Ålenius, Malin Hultman, Cornelia Undhagen

FLORETT HERRAR ÄLDRE UNGDOM
1. Martin Lundegard, KF 99, Kungsbacka
2. Thomas Sievert, FK Scaramouche, Örnsköldsvik
3. Richard Landén, KF 99, Kungsbacka
3. Jens Wikenborg, KF 99, Kungsbacka
5. Viktor Steineck, KF 99, Kungsbacka
6. Erik Ekström, Wadköpings FF, Örebro,
7. Philip von Platen, KF 99, Kungsbacka
8. Andreas Nicolaidis, Ystad FK, Ystad
9. Johan Ljungberg, Ängby FK, Stockholm
10. Johan Bång, , FK Chapman, Karlskrona
11. Viktor von Platen, KF 99, Kungsbacka
12. Philip Karlsson, FK Chapman, Karlskrona
13. Anton Samuelsson, KF 99, Kungsbacka
14. Fredrik Johnsson, KF 99, Kungsbacka
15. Niklas Linde, Ystad FK, Ystad
16. Sasha Kasloff, Ystad FK, Ystad
17. Karl Persson, KF 99, Kungsbacka
18. Sebastian van Dyck, Wadköpings FF, Örebro
19. Viktor Johansson, FK Chapman, Karlskrona
20. Kristoffer Mil, Partille FK, Partille
21. Rasmus Törnblom, Ängby FK, Stockholm
22. Anton Forsell, Halmstad FS, Halmstad
23. Erik Fallgren, Göteborgs FK, Göteborg
24. Jonas Lundblad, Wadköpings FF, Örebro
25. Filip Hedenskog, Ängby FK, Stockholm
26. Axel Hoffman, KF 99, Kungsbacka
27. Robin Olsson, FK Aramis, Helsingborg
28. Edward Flyborg, Ängby FK, Stockholm
29. Henrik Ljungberg, Ängby FK, Stockholm
30. Gustav Ekström, Wadköpings FF, Örebro
31. Jonas Blomqvist, FK Chapman, Karlskrona
32. Johan Rapp, , Halmstad FS, Halmstad
33. Bix Gottberg, Roma FF, Roma,
34. Johan Leijonhielm, FK Chapman, Karlskrona
35. Viktor Schwarcz, Wadköpings FF, Örebro
36. Gustaf Brännström, KF 99, Kungsbacka
37. Nicholei H-Berglind, Ängby FK, Stockholm
38. Anders Fridén, KF 99, Kungsbacka
39. Max Kornhammar, Partille FK, Partille
40. Viktor Österberg, FK Chapman, Karlskrona
41. Johan Karlsson, Halmstad FS, Halmstad
42. Emmanuel Tärnkvist, Wadköpings FF, Örebro
43. Henrik Lundblad, Wadköpings FF, Örebro
44. André Danielsson, FK Chapman, Karlskrona
45. Pontus Adler, FK Aramis, Helsingborg
46. Alexander Stolt, FFF, Stockholm
47. Elias Fredriksson, Roma FF, Roma
48. Emil Wikhede, Partille FK, Partille
49. Erik Nisbel, , Roma FF, Roma

FLORETT HERRAR ÄLDRE UNGDOM LAG
1. KF 99 Lag I, Martin Lundegard, Richard Landén, Jens Wikenborg
2. KF 99 Lag II, Viktor Steineck, Philip von Platen, Viktor von Platen
3. Ystad FK, Andreas Nicolaidis, Niklas Linde, Sasha Kasloff

4. FK Chapman Lag I
5. KF 99 Lag III
6. Wadköpings FF Lag I
7. Ängby FK Lag I
8. Ängby FK Lag II
9. Halmstad FS
10. KF 99 Lag IV
11. FK Chapman Lag II
12. Partille FK
13. Wadköpings FF Lag II
14. Roma FK

FLORETT DAMER ÄLDRE UNGDOM
1. Sanne Gars, , FK Chapman, Karlskrona
2. Camilla Martinsson, KF 99, Kungsbacka
3. Emma Samuelsson, KF 99, Kungsbacka
3. Carin Klar, , FK Chapman, Karlskrona
5. Gabrielle Göthberg, KF 99, Kungsbacka
6. Signe Oskarsson, KF 99, Kungsbacka
7. Jennie Wester, Ljungby FK, Ljungby
8. Elin Lewin, , Wadköpings FF, Örebro
9. Nathalie Strömberg, Ljungby FK, Ljungby
10. Elin Brännström, KF 99, Kungsbacka
11. Anna Baecklund, Wadköping FF, Örebro
12. Rebecka Andersson, Ängby FK, Stockholm
13. Julia von Platen, KF 99, Kungsbacka
14. Malin Lindskog, Ljungby FK, Ljungby
15. Josefine Johansson, Halmstad FS, Halmstad
16. Lina Andersson, FK Chapman, Karlskrona
17. Olivia Hägglöf, KF 99, Kungsbacka
18. Andrea Pettersson, Wadköpings FF, Örebro
19. Freddi Swahn, Partille FK, Partille
20. Anna Landén, KF 99, Kungsbacka
21. Emma Väggö, KF 99, Kungsbacka

FLORETT DAMER ÄLDRE UNGDOM LAG
1. KF 99 Lag I, Camilla Martinsson, Emma Samuelsson, Gabrielle Göthberg
2. FK Chapman, Sanne Gars, Carin Klar, Lina Andersson
3. KF 99 Lag II, Signe Oskarsson, Elin Brännström, Julia von Platen
4. Ljungby FK
5. Wadköpings FF,
6. KF 99 Lag III

SABEL ÄLDRE UNGDOM
1. Martin Lundegard, KF 99, Kungsbacka
2. Alexander Stolt, FFF, Stockholm
3. Sasha Kasloff, Ystad FK, Ystad
4. Andreas Nicolaidis, Ystad FK, Ystad
5. Emmanuel Tärnkvist, Wadköpings FF, Örebro
6. Johan Bång, , FK Chapman, Karlskrona

FLORETT HERRAR YNGRE UNGDOM
1. Philip Karlsson, FK Chapman, Karlskrona
2. Andreas Stjerndal, Ängby FK, Stockholm
3. Anton Samuelsson, KF 99, Kungsbacka
3. Andreas Nicolaidis, Ystad FK, Ystad
5. Viktor Johansson, FK Chapman, Karlskrona
5, Rasmus Törnblom, Ängby FK, Stockholm
7. Gustaf Brännström, KF 99, Kungsbacka
8. Edward Flyborg, Ängby FK, Stockholm
9. Gustav Ekström, Wadköpings FF, Örebro
10. Elias Fredriksson, Roma FF, Roma
11. Oskar Hagman, KF 99, Kungsbacka
12. Mikael Älgne, Kalmar FK, Kalmar
13. Johannes Elmberg, FK Aramis, Helsingborg
14. Erik Nisbel, , Roma FF, Roma
15. Gabriel Täckenström, MF 19, Malmö
15. Simon Stridh, Ystad FK, Ystad
17. Richardo Serey-Gustafsson, Ljungby FK, Ljungby
18. Johan Larsson, Halmstad FS, Halmstad
19. Carl-Johan Skoog, Partille FK, Partille
20. Sebastian Eklund, FK Chapman, Karlskrona
21. Rasmus Månsson, Ljungby FK, Ljungby
22. Joakim Nisbel, Roma FF, Roma
23. Christian Stålgren, FK Chapman, Karlskrona
24. Nikolai Persson, C 4 FK, Kristianstad
25. Calle Larsson, Roma FF, Roma

FLORETT HERRAR YNGRE UNGDOM LAG
1. Ängby FK, Andreas Stjerndal, Rasmus Törnblom, Edward Flyborg
2. KF 99, Anton Samuelsson, Gustaf Brännström, Oskar Hagman
3. FK Chapman, Philip Karlsson, Viktor Johansson, Sebastian Eklund
4. Roma FF,

FLORETT DAMER YNGRE UNGDOM
1. Maja Enarsson, Ljungby FK, Ljungby
2. Julia von Platen, KF 99, Kungsbacka
3. Mimmi Melkersson, Ljungby FK, Ljungby
3. Olivia Hägglöf, KF 99, Kungsbacka
5. Rebecka Andersson, Ängby FK, Stockholm
6. Andrea Pettersson, Wadköpings FF, Örebro
7. Emma Väggö, KF 99, Kungsbacka
8. Freddi Swahn, Partille FK, Partille
9. Anna Landén, KF 99, Kungsbacka
10. Mina Bengtsson, Roma FF, Roma
11. Erica Stålgren, FK Chapman, Karlskrona
12. Jeanette Karlsson, FK Chapman, Karlskrona
13. Malin Sandström, Ljungby FK, Ljungby

av Pierre Thullberg Resultat