S:t Erikscupens fjärde deltävling

Resultat från säsongens fjärde deltävling i S:t Erikscupen den 10 januari 2010 i Åkeshovshallen i Stockholm.

Resultat

VDJUN (4 delt)
1. Wallbom Frida, Föreningen Köpings FA
2. Gustavsson Liselott, Föreningen Köpings FA
3. Gard Caroline, FFF
3. Dybeck Agnes, SAF

VDKAD (8 delt)
1. Nahtman Evelina, DIF Fäktning
2. Wenne Emma, DIF Fäktning
3. Anzén Christina, FFF
3. Runold Vendela, FFF

VDÄU (4 delt)
1. Kastensson Adele, FFF
2. Clausen Lina, DIF Fäktning
3. Herbert Julia, Uppsala FF
3. Rigodt Isabella, SAF

VDYU (6 delt)
1. Brecevic Nadja, Gotlands FK
2. Fredriksson Lovisa, Uppsala FF
3. Andersson Malin, FFF
3. Ekman Lovisa, SAF

VDMIN (6 delt)
1. Hellberg Cécile, DIF Fäktning
2. Stålhammar Liv, Hallstahammars FG
3. Sundberg Emma, DIF Fäktning

VHKAD (5 delt)
1. Jungkvist Martin, DIF Fäktning
2. Abu Nijmeh Jonas, FFF
3. Arbin Claes, DIF Fäktning
3. Thullberg Tor Axel, FFF

VHÄU (18 delt)
1. Kitzler Nicolas, DIF Fäktning
2. Hjorvard Lukas, FFF
3. Kitzler, Gabriel, DIF Fäktning
3. Sjöblom Wrangle Rikard, DIF Fäktning

VHYU (17 delt)
1. Islas Flygare Linus, Uppsala FF
2. Sverker Sebastian, Uppsala FF
3. Brecevic Cesar, Gotlands FK
3. Dahnberg Michael, Uppsala FF

VHMIN (13 delt)
1. Svensson Jonathan, DIF Fäktning
2. Mancewicz Bartlomiej, Gotlands FK
3. Blåder Benjamin, Nyköpings FK

SDJUN (1 delt)
1. Wrede Hedvig, FFF

SDKAD (2 delt)
1. Falkenström Alida, Ängby FK
2. Larsson Emy, FFF

SDÄU (3 delt)
1. Asp Julia, FFF
2. Hasselrot Susanna, FFF

SHKAD (6 delt)
1. Claesson Charlie, FFF
2. Sjörén Leo, FFF
3. Andersson Joel, FFF
3. Frisk Johan, Jakobsbergs FK

SHÄU (3 delt)
1. Hammarström Adam, Ängby FK
2. Isaksson Niklas, FFF
3. Parizani Amir, Jakobsbergs FK

FDÄU (4 delt)
1. Engström Alice, Vallentuna FK
2. Sundin Anna, Ängby FK
3. Thomas-Lyri Magda, Ängby FK
3. Dubeck-Schömer Hanna, Ängby FK

FDYU (5 delt)
1. Höijer Hillevi, Ängby FK
2. Rundquist Harriet, Ängby FK
3. Thomas-Lyri Fanni, Ängby FK
3. Damberg Alva, Jakobsbergs FK

FDMIN (1 delt)
1. Forslund Marlene, Jakobsbergs FK

FHÄU (11 delt)
1. Lind Af Hageby Adrian, Ängby FK
2. Wickman Elis, Ängby FK
3. Bladin Jonathan, Jakobsbergs FK
3. Gedin Sebastian, Ängby FK

FHYU (6 delt)
1. Mindelöf Vincent, Ängby FK
2. Ejemyr Christoffer, Vallentuna FK
3. Nyström Rasmus, Jakobsbergs FK
3. Alfvén William, Ängby FK

FHMIN (8 delt)
1. Widén Albin, Ängby FK
2. Åkerberg Johannes, Vallentuna FK
3. Wallenborg Axel, Vallentuna FK
3. Lovén Oscar, Jakobsbergs FK

Totalresultat.

av Hans Wahl Resultat

För medlemmar

» Bli medlem (Ger dig möjlighet att beställa fäktlicens m.m.)

» Redan medlem? Logga in!