Ungdoms-SM, Karlskrona 030517-18

130 starter från 17 föreningar.

Ladda ned fullständig tävlingsrapport i slutet

VÄRJA DAMER ÄLDRE UNGDOM
1. Johanna Bergdahl A 6 Jönköping
2. Emma Väggö KF 99 Kungsbacka
3. Gaby Göthberg KF 99 Kungsbacka
3. Nina Westman Kalmar FK Kalmar
5. Sanne Gars FK Chapman Karlskrona
6. Jennie Wester Ljungby FK Ljungby
7. Elin Brännström KF 99 Kungsbacka
8. Olivia Hägglöv KF 99 Kungsbacka
9. Catarina Drott A 1 IF Linköping
10. Rebecca Andersson Ängby FK Stockholm
11. Nathalie Strömberg Ljungby FK Ljungby
12. Maja Enarsson Ljungby FK Ljungby
13. Emmelie Johansson Kalmar FK Kalmar
14. Andrea Pettersson Wadköpings FF Örebro
15. Julia von Platen KF 99 Kungsbacka
16. Hanna Höckerfelt Kalmar FK Kalmar

VÄRJA DAMER ÄLDRE UNGDOM LAG
1. KF 99 12 Emma Väggö, Gaby Göthberg, Elin Brännström
2. Ljungby FK 29 Jennie Wester, Nathalie Strömberg, Maja Enarsson
3. Kalmar FK 32 Nina Westman, Emmelie Johansson, Hanna Höckerfelt

VÄRJA HERRAR ÄLDRE UNGDOM
1. Richard Landén KF 99 Kungsbacka
2. Niklas Linde Ystad FK Ystad
3. Erik Ekström Wadköpings FF Örebro
3. Joakim Lindqvist Halmastad FS Halmstad
5. Anton Samuelsson KF 99 Kungsbacka
6. Victor von Platen KF 99 Kungsbacka
7. Wilhelm Lombach Djurgårdens IF Stockholm
8. Johan Bång FK Chapman Karlskrona
9. Pontus Norell A 6 Jönköping
10. Philip Karlsson FK Chapman Karlskrona
11. Rasmus Törnblom Ängby FK Stockholm
12. Jonas Blomqvist FK Chapman Karlskrona
13. Edward Flyborg Ängby FK Stockholm
14. Alexander Stolt FFF Stockholm
15. Christian Skoog Växjö AFF Växjö
16. David Bergström A 6 Jönköping
17. Carl – David Österberg Wadköpings FF Örebro
18. Filip Hedenskog Ängby FK Stockholm
19. Kalle Franck Västerås FK Västerås
20. Robin Johansson Växjö AFF Växjö
21. Roger Hultberg Ljungby FK Ljungby
22. Max Pettersson A 6 Jönköping
23. Alexander Wagner Växjö AFF Växjö

VÄRJA HERRAR ÄLDRE UNGDOM LAG
1. KF 99 12 Richard Landén,Anton Samuelsson,
Victor von Platen

2. FK Chapman 30 Johan Bång, Philip Karlsson, Jonas Blomqvist
3. Ängby FK 42 Rasmus Törnblom, Edward Flyborg, Filip Hedenskog
4. A 6 47
5. Växjö AFF 58


FLORETT DAMER ÄLDRE UNGDOM
1. Sanne Gars FK Chapman Karlskrona
2. Emma Väggö KF 99 Kungsbacka
3. Jennie Wester Ljungby FK Ljungby
3. Elin Brännström KF 99 Kungsbacka
5. Gaby Göthberg KF 99 Kungsbacka
6. Nathalie Strömberg Ljungby FK Ljungby
7. Josefine Johansson Halmstad FS Halmstad
8. Olivia Hägglöv KF 99 Kungsbacka
9. Maja Enarsson Ljungby FK Ljungby
10. Erica Stålgren FK Chapman Karlskrona
11. Julia von Platen KF 99 Kungsbacka
12. Rebecka Andersson Ängby FK Stockholm
13. Andrea Pettersson Wadköpings FF Örebro
14. Anna Landén KF 99 Kungsbacka
15. Siri Robson Wadköpings FF Örebro
16. Malin Lindskog Ljungby FK Ljungby
17. Mina Bengtsson Roma FF Roma
18. Emma Svensson – Kiander Halmstad FS Halmstad

FLORETT DAMER ÄLDRE UNGDOM LAG
1. KF 99 Lag I 10 Emma Väggö, Elin Brännström, Gaby Göthberg
2. Ljungby FK 18 Jennie Wester, Nathalie Strömberg, Maja Enarsson
3. KF 99 Lag II 33 Olivia Hägglöv, Julia von Platen, Anna Landén

FLORETT HERRAR ÄLDRE UNGDOM
1. Victor Steineck KF 99 Kungsbacka
2. Richard Landén KF 99 Kungsbacka
3. Victor von Platen KF 99 Kungsbacka
3. Philip Karlsson FK Chapman Karlskrona
5. Erik Ekström Wadköpings FF Örebro
6. Filip Hedenskog Ängby FK Stockholm
7. Rasmus Törnblom Ängby FK Stockholm
8. Johan Bång FK Chapman Karlskrona
9. Andreas Nicolaidis Ystad FK Ystad
10. Anton Samuelsson KF 99 Kungsbacka
11. Gustav Ekström Wadköpings FF Örebro
12. Joakim Lindqvist Halmstad FS Halmstad
13. Jonas Blomqvist FK Chapman Karlskrona
14. Johan Rapp Halmstad FS Halmstad
15. Gustav Brännström KF 99 Kungsbacka
16. Viktor Johansson FK Chapman Karlskrona
17. Edward Flyborg Ängby FK Stockholm
18. Nicholai Hansen – Berglind Ängby FK Stockholm
19. Elias Fredriksson Roma FF Roma
20. Johannes Elmberg FK Aramis Helsingborg
21. Andreas Stjerndal Ängby FK Stockholm
22. Johan Karlsson Halmstad FS Halmstad
23. Robert Hammerberg KF 99 Kungsbacka
24. Axel Dalsmo KF 99 Kungsbacka
25. Alexander Stolt FFF Stockholm
26. Victor Johansson Wadköpings FF Örebro
27. Robin Olsson FK Aramis Helsingborg
28. Johan Andersson FK Chapman Karlskrona
29. Pontus Adler FK Aramis Helsingborg
30. Henrik Ljungberg Ängby FK Stockholm
31. Jimmy Stjerndal Ängby FK Stockholm
32. Oskar Hagman KF 99 Kungsbacka
33. Petter Robson Wadköpings FF Örebro
34. Oskar Brandner FK Aramis Helsingborg
35. Erik Nisbel Roma FF Roma
36. Ludvig Flyborg Ängby FK Stockholm
37. Richard Ekman Ängby FK Stockholm
38. Johan Gustafsson Roma FF Roma
39. Håkan Theba FK Aramis Helsingborg
40. Lukas Bursvik KF 99 Kungsbacka

FLORETT HERRAR ÄLDRE UNGDOM LAG
1. KF 99 Lag I 6 Richard Landén, Victor Steineck, Victor von Platen
2. FK Chapman 24 Philip Karlsson, Johan Bång, Jonas Blomqvist
3. Ängby FK Lag I 30 Filip Hedenskog, Rasmus Törnblom Edward Flyborg
4. Wadköpings FF 42
5. KF 99 Lag II 48 10:e plats
6. Halmstad FS 48 12:e plats
7. Ängby FK Lag II 69
8. KF 99 Lag III 96
9. Ängby FK Lag III 104


FLORETT DAMER YNGRE UNGDOM
1. Anna Landén KF 99 Kungsbacka
2. Sarah Abelin Ängby FK Stockholm
3. Mina Bengtsson Roma FF Roma
3. Jeanette Karlsson FK Chapman Karlskrona
5. Mimmi Melkersson Ljungby FK Ljungby
6. Margareta Baecklund Wadköpings FF Örebro
7. Cecilia Lindskog Ljungby FK Ljungby


FLORETT HERRAR YNGRE UNGDOM
1. Viktor Johansson FK Chapman Karlskrona
2. Gustav Ekström Wadköpings FF Örebro
3. Gustav Brännström KF 99 Kungsbacka
3. Andreas Stjerndal Ängby FK Stockholm
5. Simon Stridh Ystad FK Ystad
6. Sven Koch Ljungby FK Ljungby
7. Oskar Weinberger Ängby FK Stockholm
8. Petter Robson Wadköpings FF Örebro
9. Jimmy Stjerndal Ängby FK Stockholm
10. Alex Rosén Ljungby FK Ljungby
11. Victor Johansson Wadköpings FF Örebro
12. Ricky Serey – Gustasson FK Chapman Karlskrona
13. Oskar Hagman KF 99 Kungsbacka
14. Ludvig Flyborg Ängby FK Stockholm
15. Christian Stålgren FK Chapman Karlskrona
16. Henrik Norström KF 99 Kungsbacka
17. Rasmus Månsson Ljungby FK Ljungby
18. Joar Forsberg Ljungby FK Ljungby
19. Erik Isaksson MF 19 Malmö
20. Sebastian Eklund FK Chapman Karlskrona
21. Erik Koch Ljungby FK Ljungby
22. Alexander Frimanson KF 99 Kungsbacka
23. Fabian Tidman – Elmé Ystad FK Ystad
24. Joakim Nisbel Roma FF Roma
25. Carl Larsson Roma FF Roma
26. Filip Nilsson MF 19 Malmö


FLORETT HERRAR YNGRE UNGDOM LAG
1. Ängby FK 19 Andreas Stjerndal, Oskar Weinberger, Jimmy Stjerndal
2. Wadköpings FF 21 Gustav Ekström, Petter Robson, Victor Johansson
3. FK Chapman 28 Viktor Johansson, Ricky Serey - Gustafsson Christian Stålgren
4. KF 99 32
5. Ljungby FK 33

Ladda ned tävlingsrapporten:

Resultat USM 2003

av Pierre Thullberg Resultat