Sabelklasserna, som denna säsong reducerats till enbart juniorklasser, fick tyvärr ställas in eftersom endast två fäktare anmält sig.
Resultat
Damflorett kadetter
1. ENGELKE Isabelle SWE EGF Solna
2. HEDENBERG Amanda SWE JFK Jakobsberg
Damflorett yngre ungdom
1. JÄDERLING Miranda SWE EGF Solna
2. HANSEN Andrea SWE JKS Stockholm
3. KRAGSTERMAN LUNDELL Maria SWE ÄFK Stockholm
Herrflorett kadetter
1. ERICSON Christian SWE JFK Jakobsberg
2. FÄREBORG Oliwer SWE EGF Solna
3. NYSTRÖM Rasmus SWE JFK Jakobsberg
3. ÖSTMAN Oskar SWE JFK Jakobsberg
Herrflorett äldre ungdom
1. DECROIX Hugo FRA FFF Stockholm
2. WIDÉN Albin SWE EGF Solna
3. RADOSAVLJEVIC Lav SWE EGF Solna
3. DE LA ROSA Frej SWE JFK Jakobsberg
Herrflorett yngre ungdom
1. PIZZIGNACCO Alexander SWE ÄFK Stockholm
2. WIKLUND Gustav SWE EGF Solna
3. PETRINI Felix SWE ÄFK Stockholm
3. SÖDERBERG Daniel SWE JFK Jakobsberg
Florett miniorer mixed
1. CHABERT Maxime FRA ÄFK Stockholm
2. UNIYAL Nils SWE ÄFK Stockholm
3. JÄDERLING Noel SWE EGF Solna
Damvärja kadetter
1. HANSSON Kristina SWE KFK Kalmar
2. HEDBERG Jenny SWE FFF Stockholm
3. ZANDER Celina SWE SAF Stockholm
Damvärja äldre ungdom
1. MÅRTENSSON Elvira SWE FFF Stockholm
2. LINDGREN Julia SWE FFF Stockholm
3. BORSODI Nora SWE LFK Linköping
3. HEDIN Alice SWE SAF Stockholm
Damvärja yngre ungdom
1. BERGSTRÖM Josefine SWE FFF Stockholm
2. THIM Lovisa SWE UF Uppsala
3. GRINNEBY Dagmar SWE DIF Stockholm
3. MANN Rebecca SWE GoFK Visby
Damvärja miniorer
1. MANN Beatrix SWE GoFK Visby
2. STRÅLE Gabriella SWE UF Uppsala
3. HEDIN Hedvig SWE SAF Stockholm
Herrvärja kadetter
1. SVERKER Sebastian SWE UF Uppsala
2. JUHLIN Leo SWE FFF Stockholm
3. SANDGREN Jona SWE FFF Stockholm
3. MEUNIER Mathias SWE LFK Linköping
Herrvärja äldre ungdom
1. MANCEWICZ Bartlomiej SWE GoFK Visby
2. GYLLENHOFF Anders SWE DIF Stockholm
3. SVENSSON Jonathan SWE DIF Stockholm
3. TIBELL Linus SWE DIF Stockholm
Herrvärja yngre ungdom
1. POUSETTE Hugo SWE DIF Stockholm
2. BRATT Cedric SWE DIF Stockholm
3. BJÖRKBÄCK Nils SWE A6 Jönköping
3. FLETCHER Fredrik SWE SAF Stockholm
Herrvärja miniorer
1. KELLY Christopher SWE DIF Stockholm
2. SONTAGH Jakob SWE DIF Stockholm
3. BJÖRKBÄCK Erik SWE A6 Jönköping
Alla resultat (Ophardt Online).