Ungdoms-OS

ÅrPlatsAnteckning
2018Buenos Aires 
2014Nanjing 
2010Singapore

2010

VapenGuldSilverBrons
HerrvärjaMarco Fichera
Italy
Nikolaus Bodoczi
Germany
Alexandre Lyssov
Canada
HerrflorettEdoardo Luperi
Italy
Alexander Massialas
United States
Lee Hyun-kwang
South Korea
HerrsabelSong Hun-jong
South Korea
Leonardo Affede
Italy
Richard Hübers
Germany
DamvärjaSheng Lin
China
Alberta Santuccio
Italy
Martyna Swatowska
Poland
DamflorettCamilla Mancini
Italy
Victoria Alexeeva
Russia
Dóra Lupkovics
Hungary
DamsabelYana Egorian
Russia
Celina Merza
United States
Anja Musch
Germany
Mixat lag
Europe 1
Yana Egorian
Russia
Marco Fichera
Italy
Camilla Mancini
Italy
Leonardo Affede
Italy
Alberta Santuccio
Italy
Edoardo Luperi
Italy
Europe 2
Anja Musch
Germany
Nikolaus Bodoczi
Germany
Victoria Alexeeva
Russia
Richard Hübers
Germany
Martyna Swatowska
Poland
Tevfik Burak Babaoğlu
Turkey
Americas 1
Celina Merza
United States
Alexandre Lyssov
Canada
Alanna Goldie
Canada
Will Spear
United States
Katharine Holmes
United States
Alexander Massialas
United States

2014

EventGoldSilverBronze
HerrvärjaPatrik Esztergályos
Hungary
Linus Islas Flygare
Sweden
Ivan Limarev
Russia

HerrflorettAndrzej Rządkowski
Poland
Choi Chun Yin Ryan
Hong Kong
Enguerand Roger
France

HerrsabelIvan Ilin
Russia
Kim Dong-ju
South Korea


Yan Yinghui
China

DamvärjaLee Sin-hee
South Korea
Eleonora De Marchi
Italy
Åsa Linde
Sweden

DamflorettSabrina Massialas
United States
Karin Miyawaki
Japan
Huang Ali
China

DamsabelAlina Moseyko
Russia
Chiara Crovari
Italy
Petra Záhonyi
Hungary

Mixat lag
Team Asia-Oceania 1
Chien Kei Hsu Albert
Hong Kong
Choi Chun Yin Ryan
Hong Kong
Misaki Emura
Japan
Kim Dong-ju
South Korea
Lee Sin-hee
South Korea
Karin Miyawaki
Japan
Team Europe 1
Patrik Esztergályos
Hungary
Marta Martyanova
Russia
Ivan Ilin
Russia
Eleonora De Marchi
Italy
Andrzej Rządkowski
Poland
Alina Moseyko
Russia
Team Europe 2
Chiara Crovari
Italy
Marios Giakoumatos
Greece
Linus Islas Flygare
Sweden
Åsa Linde
Sweden
Enguerand Roger
France
Anna Szymczak
Poland

2018

VapenGuldSilverBrons
HerrvärjaDavide Di Veroli
Italy
Paul Veltrup
Germany
Khasan Baudunov
Kyrgyzstan
HerrflorettArmand Spichiger
France
Kenji Bravo
United States
Jonas Winterberg-Poulsen
Denmark
HerrsabelKrisztián Rabb
Hungary
Hyun Jun
South Korea
Mazen Elaraby
Egypt
DamvärjaKateryna Chorniy
Ukraine
Kaylin Hsieh
Hong Kong
Veronika Bieleszová
Czech Republic
DamflorettYuka Ueno
Japan
Martina Favaretto
Italy
May Tieu
United States
DamsabelLiza Pusztai
Hungary
Natalia Botello
Mexico
Lee Ju-eun
South Korea
Mixat lag Europe 1
Kateryna Chorniy
Ukraine
Martina Favaretto
Italy
Liza Pusztai
Hungary
Davide Di Veroli
Italy
Armand Spichiger
France
Krisztián Rabb
Hungary
Asia-Oceania 1
Kaylin Hsieh
Hong Kong
Yuka Ueno
Japan
Lee Ju-eun
South Korea
Khasan Baudunov
Kyrgyzstan
Chen Yi-tung
Chinese Taipei
Hyun Jun
South Korea
Americas 1
Emily Vermeule
United States
May Tieu
United States
Natalia Botello
Mexico
Isaac Herbst
United States
Kenji Bravo
United States
Robert Vidovszky
United States

För medlemmar

» Bli medlem (Ger dig möjlighet att beställa fäktlicens m.m.)

» Redan medlem? Logga in!